Weryfikacja podmiotów AML - co warto o niej wiedzieć?
Tak jak wspominaliśmy już we wstępie tego wpisu, weryfikacja podmiotów AML ma za zadanie zmniejszyć ryzyko zaangażowania firmy w nielegalne procedery oraz tego, że otrzyma ono karę lub sankcję za niedopełnienie swoich obowiązków. Konsekwencje biznesowe takiej sytuacji również mogą być bardzo bolesne, dlatego warto przeprowadzać weryfikację według zaleceń. Do efektywnych rozwiązań, które doskonale wspierają działania związane z weryfikowaniem klientów i partnerów biznesowych należy narzędzie iAML.
Jak wykorzystać iAML do weryfikacji podmiotów AML?
Wykorzystując program iAML i jego funkcje będziesz mógł zapewnić swojej firmie i klientom bezpieczeństwo finansowe. Zmniejszysz także ryzyko związane z praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu. Dzięki niemu wzmocnisz dobry wizerunek firmy i zbudujesz wiarygodność produktów i usług, które oferujesz w ramach swojej działalności. Warto dodać, że proces weryfikacji jest skomplikowany, dlatego wykorzystanie zewnętrznych narzędzi z pewnością okaże się sporym ułatwieniem.
Postaw na zewnętrzne narzędzia, które ułatwią Ci zadanie
Rozwiązania takie jak między innymi program analityczno-raportujący iAML pomogą Ci uzyskać rzetelne informacje na temat podmiotów lub konkretnych osób. Będziesz mógł sprawdzić, czy występują one w bazach takich jak np: centralny rejestr beneficjentów rzeczywistych, listy PEP, listy sankcyjne, listy ostrzeżeń KNF, listy PKD i listy krajów podwyższonego ryzyka. Wykorzystanie programu iAML sprawi, że weryfikacja podmiotów AML nie będzie niczym strasznym. Więcej informacji znajdziesz pod adresem: https://www.iaml.com.pl/wiedza/weryfikacja-podmiotow-zewnetrzne-bazy-aml/